چرا روزانه باید از کرم های دست و صورت استفاده کنیم؟

تاثیرات مختلف کرم ها بر سلامتی پوست و صورت:

ترمیم پوست

مرطوب و نرم کردن پوست

افزایش استحکام استخوان ها

اگر دست هایتان به طور مداوم در تماس با آب و با تغییرات دما مواجه هستند بهتر است استفاده از کرم های مخصوص دست را از یاد نبرید. در ادامه توصیه های مختلف پزشکی در این زمینه را با هم مرور خواهیم کرد .

دست ها عضوی از بدن هستند که بیشترین کار را انجام و معمولا هم نادیده گرفته می شوند و کمترین مراقبت از آنها صورت می گیرد. همه آنچه لازم است شما برای دستهای تان انجام دهید استفاده از یک کرم دست مناسب است که دست ها را نرم کرده و پوست دست را تغذیه کند. پوست دست با بقیه بدن متفاوت است. دست ها به طور مداوم در تماس با آب,، تغییرات دما, مواد شیمیایی و مواد غذایی هستند.

2- پوست آسیب دیده را ترمیم می کند :
کرم های دست مواد گیاهی و چربی های ضروری دارند که منجر به ترمیم پوست می شود. اسانس جزئی که این مواد دارند باعث می شود بتوانید بارها و بارها از کرم استفاده کنید.

3- احساس آرامش به شما می دهد :
استفاده از کرم دست را در برنامه روزانه خود بگنجانید و یک برنامه ماساژ روزانه به دست های خود اختصاص دهید. چشم ها را ببندید و بدن را در حالت ریکس قرار دهید و کرم را روی دست ماساژ دهید تا کاملا جذب شود.

4- کرم برای ناخن های شما نیز بسیار مفید است : کرم های دست بر کورتیکول ناخن ها هم اثر درمانی دارند. استفاده از کرم دست روزانه، ناخن های شما را محکم تر و سالم تر و بلندتر می کند.

5- کرم دست اثرات مفید دیگری نیز دارد :
موهای وز خود را با اندکی کرم دست می توانید مرتب کنید. کمی کرم کف دست خود بمالید و سپس کف دست ها را روی موهای خود بکشید. حتی الکتریسته ساکن روی لباس های خود را می توانید با این روش از بین ببرید.کرم دست خوب باید SPF داشته باشد و سریعا جذب پوست شود.

عواملی که سبب می شود به پوست شما آسیب وارد شود را بشناسید؟

کرم روز یا کرم شب اگر انتخاب شما است بهتر است قبل از هر چیزی عواملی که سبب شده است به پوست شما آسیب وارد شود را شناسایی کنید تا پروسه بهبودی شما سریع تر به انجام برساند. ممکن است به دلیل شرایط آب و هوایی و آفتاب سوزان پوست شما خشک و دچار لکه شده باشد. شاید گرد و غبار سطح شهر به مرور زمان سبب تیره شده صورت شما شده باشد. از سوی دیگر ممکن است بیماری های پوستی در طی یک دوره فصلی زیبایی شما را به خطر انداخته باشد. برخی از افراد به دلیل تغذیه ناسالم و مصرف بیش از حد غذاهای کنسروی و فست فودی به پوست خود آسیب می رسانند. مصرف قلیان، مشروبات الکلی و سیگار نیز یکی از عمده ترین دلایل آسیب به پوست محسوب می شود. این موارد به مرور زمان به مکانیسم های استاندارد پوست شما آسیب وارد می کند و در طی گذر زمان آن ها را به جهتی غیر استاندارد هدایت می کند. همین امر سبب ایجاد لکه های پوستی، تیره شدن پوست و خشک شدن پوست شما می شود. شاید تصور شما این باشد که استفاده از کرم های روز باید حتماً زمانی به انجام برسد که قصد خروج از منزل را دارید. باید به شما بگویم استفاده از کرم روز بر حسب نوع مصرف آن حتی در منزل شبیه به یک دارو به بازسازی پوست شما بسیارکمک می کند. از سن ۲۵ سالگی به بعد نیاز به مراقبت از پوست به دلیل عوامل بیرونی بسیار پر رنگ تر از سنین دیگر احساس می شود. متوقف شدن هورمون استروژن از سن ۵۰ سالگی به بعد سبب می شود پوست دچار چین و چروک شود و این امر تاثیر زیادی بر روی روند پیری چهره شما دارد. بدون تردید با شناخت عوامل تاثیر گذار بر روی این مهم به راحتی می توان عوامل بیماری زا را دور کرد و پوستی زیبا و شاداب را به تصویر کشید.

پشتیبانی سایت
WhatsAppارسال پیام